Kthehu lart

Honda planifikon që të revolucionarizoj veturat elektrike në vitin 2022 [FOTO]

Honda planifikon që të revolucionarizoj veturat elektrike në vitin 2022 [FOTO] GazetaExpress

Në vitin 2022, Honda ka planifikuar që të nxjerr në treg flotën e veturave elektrike të cilat do të kenë një tipar të jashtëzakonshëm.

Këto vetura për dallim nga veturat elektrike që gjenden në treg sot, do të kenë mundësi që të mbushin plotësisht bateritë e tyre brenda 15 minutave, transmeton Express. Prodhuesi japonez ka treguar se këto vetura me një mbushje baterie do të jenë në gjendje të përshkojnë 240 km distancë.

Për të arritur këto objektiva, Honda do të shkëpus kontratën për furnizim me bateri nga Panasonic dhe mbetet që të gjej një partner tjetër për furnizim.

  Data: 23 Nentor 2017 09:53
  Autori: GazetaExpress
  • Ja si duket nga brenda Mercedes-Benz A-Class i ri [FOTO]

   Ja si duket nga brenda Mercedes-Benz A-Class i ri [FOTO] 0

  Të tjera