Kthehu lart

Ish deputetja e LSDM-së formon parti politike të re

Ish deputetja e LSDM-së formon parti politike të re GazetaExpress

Spekulimet dhe deklaratat e ish deputetes së LSDM Solza Gërçeva do të formojë parti politike dalin të vërteta pasiqë ajo në facebook ka kërkuar nga qytetarët që të ndihmojnë atë në procesin e regjistrimit të subjektit të ri politik, transmeton Express.

Sipas informacioneve që ajo jep, tashmë për formimin e partisë ajo ka pregaditur statusin, programën qëllimin si dhe ideologjinë për veprim, ndërsa emri i partisë thuhet se do jetë ‘Zëri i Maqedonisë’./Express/

    Data: 23 Nentor 2017 09:22
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera