Kthehu lart

“Tvrdokorni” protestojnë kundër Ligjit për përdorimin e gjuhëve

“Tvrdokorni” protestojnë kundër Ligjit për përdorimin e gjuhëve GazetaExpress

Shoqata “Tvrdokorni” sonte mbajti protestë kundër Ligjit për përdorimin e gjuhëve para selisë së VMRO-DPMNE-së dhe para Kuvendit të Republikës së Maqedonisë.

Ata i akuzuan partitë për tradhti ndaj shtetit dhe identitetit. Protestuesit shqiptonin fjalë fyese ndaj shqiptarëve dhe kishte prani të numrit të madh të policëve.

Nga kjo organizatë kanë theksuar se, me ligjin për avansimin e gjuhës shqipe po shkelet kushtetuta dhe sovranitetin i Maqedonisë.

    Data: 22 Nentor 2017 20:50
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera