Kthehu lart

I merr para 71-vjeçares, arrestohet fallxhorja nga Kruja

I merr para 71-vjeçares, arrestohet fallxhorja nga Kruja GazetaExpress

Policia e Fierit bën me dije se ka vënë në pranga ditën e djeshme një 41-vjeçare nga Kruja, pasi ka mashtruar një 71-vjeçare.

L.G., nga Kruja në rolin e fallxhores, ka arritur ti marrë L. V., 71 vjeçe nga fshati Mizë i Divjakës 22 euro dhe 225 mijë lekë.

Lidhur me këtë ngjarje, blutë e Fierit sqarojnë se materialet hetimore i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Vjedhje”.

    Data: 23 Nentor 2017 09:54
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera