Kthehu lart

Rama njofton rritjen e pagave në shëndetësi, qytetari: Na hape barkun të hëngërt mortja, po ikim të gjithë!

Rama njofton rritjen e pagave në shëndetësi, qytetari: Na hape barkun të hëngërt mortja, po ikim të gjithë! GazetaExpress

​Një video e postuar nga kryeministri Edi Rama, në lidhje me rritjen e buxhetit në sektorin e shëndetësisë ka shërbyer për komentu4sit si vendi ku ata të nxjerrin ‘të palarat’ e spitaleve rajonalë dhe aq më tepër të flasin për fenomenin e korrupsionit mes mjekëve dhe infermierëve që vazhdon ende të bëjë kërdinë

Shqetësime të shuma janë pikërisht për lekët që duhet të paguajnë te mekët, por njëkohësisht dhe aferat që përdorin mjekët që tashmë shumica kanë hapur edhe klinika private.Por ka  edhe denoncues që flasin për situata skandaloze në spitale, ku në disa raste edhe në rrjetet sociale janë shpërndarë foto të ambienteve të mykura apo dhe krevatet që mbahen me tulla. /Gazeta Express/ 

    Data: 23 Nentor 2017 09:46
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera