Kthehu lart

Miratohet agjenda e mbledhjes së qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë

Miratohet agjenda e mbledhjes së qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë GazetaExpress

Qeveria e Kosovës ka miratuar agjendën për mbledhjen e përbashkët në mes Qeverisë së Kosovës dhe Qeverisë së Shqipërisë, e cila do të mbahet më 27 nëntor në Korçë.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, lidhur me cilësinë e kontrollit të produkteve ushqimore dhe etiketimin e mallrave të importuara në gjuhën shqipe, kërkoi që të ndërmerren hapa konkretë për përmirësimin e cilësisë dhe etiketimin e mallrave dhe barnave në gjuhën shqipe, pasi që konsumatorët duhet të dinë se çfarë përmbajnë ato.

    Data: 23 Nentor 2017 09:32
    Autori: GazetaExpress

    Të tjera