Kthehu lart

​Barcelona gjen në Ter Stegen një Messi më dorëza

​Barcelona gjen në Ter Stegen një Messi më dorëza GazetaExpress

Portieri gjerman, Marc Ter Stegen këtë sezon është një nga portierët më të mirë në botë, nëse jo më i miri

Rezultatet e mira të Barcelonës në La Liga dhe Ligën e Kampionëve nuk mund të shpjegohen edhe pa pritjet fantastike të portierit Marc Ter Stegen.

Gjermani ka pranuar vetëm pesë gola në këto dy gara, ndërsa 12 herë e ka mbajtur portën e tij të paprekshme, shkruan Marca.

Ai nga 64 gjuajtje sa ka pasur në portën e tij, i ka ndaluar 54 prej tyre, statistikë kjo shumë e lartë.

Përveç këtyre shifrave, ai ka qenë vendimtar në momentet më të rëndësishme të Barcelonës, e cila duket se ka gjetur një Messi të ri, por me dorëza. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 23 Nentor 2017 08:44
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

   ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve 0

  Të tjera