Kthehu lart

Këto janë notat marramendëse të Xhakës, Shaqirit e Xhemailit, pas fitores së Zvicrës (Foto)

Këto janë notat marramendëse të Xhakës, Shaqirit e Xhemailit, pas fitores së Zvicrës (Foto) GazetaExpress

Zvicra i ka mposhtur me 2:0 Ishujt Faroe, ku shkëlqyen Shaqiri dhe Xhaka.

Zvicra ka vazhduar me formën e mirë në kualifikueset për “Rusi 2018”, duke i mposhtur në ndeshjen e gjashtë në udhëtim Ishujt Faroe, shkruan Gazeta Express.

Në këtë ndeshje shkëlqyen dy shqiptarët, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, që shënuan nga një gol.

Xhaka kaloi në epërsi Zvicrën në minutën e 36’, derisa Shaqiri shënoi për rezultatin përfundimtar 2:0 në minutën e 59’të.

Më i miri i ndeshjes u shpall Xherdan Shaqiri, duke marrë notën më të madhe, 8.7, derisa i dyti u vlerësua Xhemaili me notën 8.4, i ndjekur nga Granit Xhaka me notën 8.2, përcjell Gazeta Express.

Ja vlerësimi i lojtarëve:

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 09 Qershor 2017 22:53
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

   ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve 0

  Të tjera