Kthehu lart

​Peru rrezikon përjashtimin nga Botërori

​Peru rrezikon përjashtimin nga Botërori GazetaExpress

Kombëtarja e Perusë mund të përjashtohet nga Kupa e Botës, nëse shteti merr kontrollin e Federatës së Futbollit

Sipas gazetës peruane, “Libero”, një ligj i propozuar nga Paloma Noceda, kryetarja e komisionit për Rini e Sport, mund të kalojë federatën e futbollit nën kontroll të shtetit – që nuk lejohet sipas rregullave të FIFA-s.

Raportohet se FIFA është shprehur e brengosur për këtë zhvillim dhe ka kërkuar detaje të tjera nga Peruja.

“Nëse ligji kalon tutje dhe FIFA nuk është e kënaqur, ka gjasa që Peru të përjashtohet nga garat ndërkombëtare, përfshirë Botërorin e vitit të ardhshëm”, transmeton “Football-Italia”. /Express/

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 22 Nentor 2017 20:35
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

   ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve 0

  Të tjera