Kthehu lart

PSG fiton me spektakël, Bayern me vështirësi

PSG fiton me spektakël, Bayern me vështirësi GazetaExpress

​PSG dhe Bayern Munich kanë shënuar fitore në ndeshjet e tyre të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve ndaj Celtic përkatësisht Anderlechtit

PSG ka shënuar fitore të thellë prej 7:1 ndaj Celticut, ndeshje kjo në kuadër të Grupit B të Ligës së Kampionëve.

Golat për francezët i shënuan Neymar dy, Cavani dy, Mbappe, Verratti dhe Alves, ndërsa për mysafirët shënoi Dembele.

Pas kësaj fitoreje PSG mban vendin e parë në Grup më 15 pikë, 3 më shumë se sa Bayern Munich në vendin e dytë, që mposhti Anderlechtin 1:2.

Golat për gjermanët i shënuan Lewandowski dhe Tolisso, ndërsa për vendësit Hanni. /Express/  

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 22 Nentor 2017 22:38
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

   ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve 0

  Të tjera