Kthehu lart

Thiago trondit Bayernin

Thiago trondit Bayernin GazetaExpress

Thiago Alcantara është lënduar në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Anderlechtit në Ligën e Kampionëve

Bayern Munich ka fituar mbrëmë 1:2 ndaj Anderlechtit në Ligën e Kampionëve, por ka humbur shkaku i lëndimit Thiago Alcantaran dhe Arjen Robben.

Trajneri i skuadrës gjermane, Jupp Heynckes tha se lëndimi i Thiagos është shumë serioz, ndërsa nuk e di ende për atë të Robben.

“Nuk jemi në disponim të mirë, sepse Thiago është lënduar dhe ende nuk e dimë për Robben”, tha fillimisht Heynckes për Sport 1.

“Thiago ka pësuar një lëndim të rëndë muskulor. Ai do të jetë jashtë për kohë të gjatë, për disa muaj”. /Express/ 

  Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:
  Data: 23 Nentor 2017 09:09
  Autori: GazetaExpress

  Komentet

  • ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve

   ​PSG arrin një rekord të madh në Ligën e Kampionëve 0

  Të tjera